מרדכי רוזנברג ז"ל


יליד 1939 בוגר ישיבת הישוב החדש בת"א, שרת את שרותו הצבאי במסגרת הנח"ל המוצנח כקומונר בסניפי בני עקיבא בכפר חסידים וברחובות. בשנת 1965 סיים את לימודיו בפקולטה למשפטים ונשא לאישה את יהודית, גם היא בוגרת בני עקיבא. בתקופה זו שימש כמנהל לשכת שר הדתות זרח וורהפטיג, בקשנת 1969 נשלח עם אשתו ובנו הבכור מאיר בשליחות הסוכנות ללונדון להדרכת המשמרת הצעירה של המזרחי ושם נולד בנו הצעיר, יואב. עם שובו משליחות זו החל בתקופת הסטז' בעריכת דין ועבד כשכיר במשרדי עו"ד. בשנת 1982 עבר עם משפחתו להתגורר בישוב "שערי תקוה" שבשומרון ובמקביל פתח משרד עו"ד בעיר אריאל עוד בהיותה בתחילת דרכה.
בנו הבכור, טייס מסוקים בחיל האוויר, פלט באחת השבתות בשעת ארוחה חגיגית: " אנחנו לא מודעים לכך שזו באמת מלחמה" בהתייחסו לאינתיפאדה המשתוללת בארץ - אך אף אחד מהנוכחים לא חלם כי מלחמה זו היא שתביא את האסון המחריד שיגדע את חייו של מרדכי באמצע דרכו, כשכל כך הרבה תכניות עוד לפניו, והחשובות שבהן - השאת בנו הבכור 10 ימים לאחר האסון, ובמישור הציבורי - הקמת שכונה דתית בעיר אריאל אותה כל כך אהב.
מרדכי היה אהוב ואהוד על חבריו ומכריו, "היהלום שבכתר" כדברי בת דודתו, שופטת ביהמ"ש במכתב התנחומים למשפחה השכולה כתבה:"האבדה היא של החברה בכללותה - דמותו העדינה המאופיינת מסירות ונועם הליכום יחסרו למערכת בתי המשפט".
עמותת בית הכנסת של הישוב שערי תקוה החליטה כהוקרה לפועלו למען הישוב (ובפרט להקמת העמותה) להנציח את שמו בקריאת שם בית הכנסת על שמו - "עטרת מרדכי". זכרו ייזכר לעד ויהי רצון שהמשפחה שהקים ונכדותיו אדווה ושהם שאותם לא זכה להכיר ימשיכו בעז"ה את דרכו.עבר זמן מאז שאין אנו פוגשים בך אישית ,זמן רב שאין אתה פוקד את ביתנו באריאל בימי שישי לשתיית קפה והחלפת דעות בנושאים שונים , כפי שנהגת בהיות משרתך באריאל , ושכה ציפינו להם. בכל מפגשנו לא אשכך את כוח שכנועך שהתבטא בנועם דיבוריך , חיוכך המתמיד ומבטך המרגיע ,שלא ניתן לעמוד כנגדם.
מרדכי ! למרות שבני עוולה ניסו לקחתך מאתנו הם לא הצליחו ולא יצליחו כי אתה ממש להיות אתנו ואנו ממשיכים להפגש , אומנם השתנו מקומות המפגש בנינו וכמו כן תדירות המפגשים , כי מאז ניסיונם הנפשע אני נפגש אתך הרבה יותר וזאת בבית , ברחוב , בעבודה ובכל מפגש ומפגש דמותך נשארת חקוקה בליבי , כי איך אפשר לקחת אותך מאתנו , את חיוכך התמידי את טוב ליבן המקרין ואת נועם דיבורך והליכותיך .
מרדכי היקר ! עוד לא נולד בן עוולה שיצליח לקחתך מאתנו , אתה אתנו כל הזמן וכך תישאר אתנו לעד .
ודע מרדכי היקר , כי תפילותיך , תקוותך , וכל מה שהטפת ויישמת לישוב ארץ ישראל הולך ומתגשם וגם זאת שום בני עוולה לא יצליחו לעצור.
יהי זכרך ברוך.
בן דודך דוד רז (רוזנברג).

Image doesn't Exist